Klientide Tagasiside

Hirmude ja sundmõtete kütkest enesekindlaks kaaslaseks

Esmakordselt puutusin Biofeedback teraapiaga kokku, kui läksin järgi oma perekonnaliikmele, kes oli parasjagu teraapias. Mind kutsuti lahkesti teraapiaruumi vaatama, mida seal täpsemalt tehakse. Niipea kui maha istusin, hakkasin saama teraapia kohta infot, mis koheselt köitis minu tähelepanu. Jäi selgelt meelde väljend ”võta seda protsessi kui enda sisemise mälupulga puhastamist”. Olin sel hetkel iseenda ja oma eluga täielikus (sel hetkel tundus, et isegi lõplikus) puntras ning seda just eelkõige lapsepõlve ja mineviku traumade tõttu. Seega kogu selle teraapia olemus tundus kuuldu põhjal ausalt öelda isegi liiga hea, et olla tõsi. Pidin seda proovima!

Enne teraapiat oli mul vaimseid muresid mitu: ülemõtlemine, ärevushäired, paanikahood, meeletu ebakindlus ja veel nii mõndagi. Liiga aktiivne mõistus ja lapsepõlvest pärinevad ebakindlus olid vast suurimad mured. 

– Ma ei olnud võimeline millelegi keskenduma.

– Ei saanud õieti magadagi, sest mu pea tegeles kogu aeg liigmõtlemise ja -muretsemisega. 

– Minu ebakindlus ei lasknud mul läbi saada abikaasa tütrega … olin nagu armukade laps. Kinni enda lapsepõlves, mil kaotasin oma vanemate tähelepanu vennale. 

– Ma ärritusin meeletult kergesti, olin negatiivses meeleolus ja kõikusin depressiooni piiril. 

– Sees oli kogu aeg mingi kramp, ebamugavus ja ängistus

… olukord oli kergelt öeldes väga halb.

Teraapiaseansi ajal ma midagi erilist justkui ei tundnudki, vahepeal tajusin uimasust ja lauseid oli keeruline moodustada. Tundus, et kogesin seda eelkõige siis, kui tegeleti mõne mind eriliselt puudutava sundmõtte ja emotsiooniga. Peale esimest teraapiat justkui vaarusin koju ja olin terve päeva täiesti vait. Ma kohe tõesti ei tahtnud ega viitsinud mitte kui midagi öelda ja mõelda. Tahtsin olla omaette, vaikuses ja rahus. Kahe järgmise teraapia järgselt ma enam sellist väsimust ei tundnud, küll aga silusid järgnevad teraapiaseansid hoolega maha veel püsti jäänud nurki. 

Juba peale esimest teraapiaseanssi oli minu sees täiesti harjumatu tühjus … tõesti, harjumatu! Kus oli mu sisemine kramp ja ängistus? Imelik küll, aga neid polnud enam! Järgmisel päeval neid ikka ei olnud, kuid päev otsa käisid seest läbi erinevad valusate emotsioonide jutid – ma ei oska seda paremini kirjeldada. Justkui kogu üleliigne oleks välja voolanud ja endast veel viimast korda märku andnud. Tasapisi kogu teraapia seansside läbimise vältel hakkasin märkama:

– Mu peas tekib ruumi ja see ei mõtle enam kontrollimatult üle. 

– Ma ei ärritunud enam niimoodi ega muretsenud kõige pärast nii meeleheitlikult. 

– Enesetunne tervikuna oli märkamatult paremaks muutunud. 

– Mis eriti mõnus: esimesed paar kuud pärast teraapiat ma magasin üle aastate nagu beebi. 

– Tänaseks päevaks saan abikaasa tütrega väga hästi läbi. Ebakindlusest tulenev armukadedus on mind lõpuks rahule jätnud.

Minu teraapiatee alustamisest on ca 6 kuud möödas ning väga palju on sellest ajast alates minu elus paremaks muutunud. Samas tean, et mul on veel omajagu teed minna. Päris iseenesest ja hetkega ei saa midagi korda. Kuid see teraapialiik on imeline toetaja ja annab võimaluse endale ning oma elule selgelt, ilma emotsioonipilvedeta, otsa vaadata. 

Soovitan soojalt ja siiralt Biofeedback teraapiat ning antud teraapiakeskust.

Soovi korral saad SIIT endale broneerida Biofeedback teraapiaseansi aja.

Jaga seda postitust:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on vk
Share on telegram
Share on email

Lifekeskuse missioon on aidata vähendada igas vanuses klientide stressi, ärevust, pingeid ja traumade mõjusid. L.I.F.E. seade koostöös Biofeedback terapeudiga toetab piiravate alateadvuslike mõttemustrite muutumist, parandades seeläbi elukvaliteeti.