Vahel on vaja kellegi teise mõtteid lugeda, et enda omasid emmata.
/Elina Naan/
Raamatute järjekord on juhuslik, kõik on ühel või teisel moel olulised. Need ei ole täieliku tõena võtmiseks… loe, tunneta ning vormi selle põhjal oma tõde.
1. ”Tahteeksperiment” Lynne McTaggart*
”Tahteeksperiment” on murranguline ja teedrajav teekond tahteteadusesse. Raamat annab ülevaate Princetonis, Mitis, Stanfordis ja paljudes teistes mainekates ülikoolides ja laborites tehtud uusimatest uuringutest, näidates et kogu universumit ühendab tohutu kvantenergia väli. Mõte tekitab käegakatsutavat energiat, mille abil saab oma elu parandada, kui aga paljud inimesed oma tahte ühendaksid, saaks mõtete abil ka maailma muuta. McTaggart pakub välja praktilise programmi, kuidas saada kontakti oma mõtetega, suurendada oma tahteväljenduste aktiivsust ja jõudu ning alustada oma elus tõeliste muudatuste tegemisega. See paneb sind inimeseks olemise tähendust ümber hindama. Autor tõestab, et me oleme kõigi ja kõigega seotud – see avastus eeldab aga seda, et pööraksime oma mõtetele, tahteväljendustele ja tegevusele suuremat tähelepanu.
2. ”Sinu keha räägib sinuga” Debbie Shapiro*
Raamatu autor toob välja, et sinu keha peegeldab su mõtteid ja tundeid. Kui oskad kuulata oma keha sõnumeid, võid ära hoida ja leevendada füüsilisi vaevusi, vabanedes ühtaegu lahendamata probleemidest, kivistunud mõttemustritest, alateadvusse kuhjunud hingehaavadest. Seda raamatut lugedes mõistad, kuidas sinu meeleseisund mõjutab füüsilist keha, kuidas iga tunne ja mõte on seotud teatava kehaosa ja haigusega ning lahendamata probleemid kahjustavad tervist. Ta soovitab kasutada oma vaimu- ja südame jõudu, et tervendada keha loova visualisatsiooni, lõdvestuse ja meditatsiooni abil. Teadlik hingamine, liikumine ja täiendravi aitavad tervenemisele kaasa.
3. ”Uskumused ja bioloogia” Bruce H. Lipton*
See on raamat, mis analüüsib uusimate ja parimate rakubioloogia ja kvantfüüsika uuringute tulemusi põhjalikul ja lootust sisendaval viisil. See on tõeline läbimurdeteos, mis näitab, et mõtlemise ümberõppimise abil saab keha muuta. Antud teose lugemise järel mõtled sa oma mõtlemisest hoopis uuel moel. Uued rabavad teadusavastused aju funktsioneerimise biokeemiliste aluste kohta näitavad, et su mõtted mõjutavad kõiki su keharakke. Autor, kes on tunnustatud rakubioloog, kirjeldab põhjalikult molekulaarseid radasid, mis seda efekti vahendavad. Lipton demonstreerib lihtsas keeles, hulgaliselt illustratsioone, huumorit ja igapäevaelust võetud näiteid kasutades, kuidas uus teadus epigeneetika sunnib meid meele ja mateeria seoseid põhjalikult ümber hindama ning millist sügavat mõju see meie isiklikule elule ja kogu meie liigile avaldab.
4. ”Keha peab arvet” Bessel Van Der Kolk*
„Keha peab arvet“ räägib sellest, kuidas traumad mõjutavad vaimu ja keha, tervet inimese elu. Bessel van der Kolk, üks maailma juhtivaid traumauurijaid, on kirjutanud raamatu traumaatilise kogemuse toimemehhanismidest, võimalustest erinevat liiki traumadega toime tulla ning millised on viimaste aastakümnete avastused ning läbimurded traumade uurimisel ja ravis. „Keha peab arvet“ on üks viimaste aastate tähelepanuväärsemaid ja tõlgitumaid populaarteaduslikke psühhiaatriaraamatuid.
5. ”Kriisid” Anatoli Nekrassov*
Elus on palju erinevaid kriise, need toimuvad regulaarselt: isiksuse kriis, kriis peresuhetes, kriis ettevõtluses, kriis ühiskonna arengus, kriis riikide suhetes, finantskriis, majanduslik kriis, sotsiaalne kriis jne. Selles raamatus püütakse jõuda kõikide kriiside algpõhjusteni ning mõista, et ükski kriis ei teki iseenesest. Kriisi teemat tuleb võtta kui isiksuse mastaapsuse ja mõtte globaalsuse õppetundi.
6. ”Tundelukud. Vabane tunnete võimusest” Kimmo Takanen*
Tundelukk on lapsepõlves ja noorukieas õpitud viis tunda, mõtelda ja käituda, kahjulik käitumismall, mida kipume raskes olukorras järjekindlalt kordama ka täiskasvanuna. Soome terapeut ja koolitaja Kimmo Takanen arendab käesolevas teoses edasi oma menuraamatus „Tundelukud. Vabane tunnete võimusest” käsitletud teemat ning pakub uusi vaatenurki tundelukkudele ja vahendeid nende avamiseks. Raamat õpetab ebameeldivaid ja raskeid tundeid konstruktiivsemalt ja täiskasvanulikumalt käsitlema, mille tulemusena on nii meil endil kui ka meie lähedastel kergem olla.
7. ”Ebatäiuslikkuse kingitused” Brene Brown*
Lase minna sellel, kes sa enda arvates peaksid olema, ja võta omaks see, kes sa tegelikult oled. „See oluline raamat räägib eluaegsest teekonnast, mis algab „Mida küll inimesed arvavad?” juures ja lõpeb „Ma olen piisavalt hea” juures. Browni unikaalne võime ühendada uurimistöö ausa lugude jutustamisega teeb selle raamatu lugemise sarnaseks pika ja tujutõstva vestlusega väga targa sõbraga, kes pakub kaastunnet, tarkust ja suurepäraseid nõuandeid.” HARRIET LERNER, New York Timesi menukite autor.
8. ”Armastuse Viis Keelt” Gary Chapman*
Tema saadab lilli, aga sina sooviksid, et saaksite omavahel vestelda. Tema kallistab, aga sina eelistaksid parasjagu üht maitsvat kodust lõunasööki. Probleem ei ole selles, et sinu armastusega oleks midagi valesti – te lihtsalt räägite kumbki isesugust armastuskeelt. Paljudesse keeltesse tõlgitud raamatus tutvustab dr Gary Chapman inimeste mitmesuguseid armastuse väljendamise viise. Ta selgitab, et on olemas viis armastuskeelt, mida me igaüks vastavalt oma eripärale kasutame. Need on tunnustussõnad • kvaliteetaeg • kingituste saamine • teenimiskunst • füüsilise puudutuse keel. Keel, mis tundub sulle loomuomane, võib aga sinu kaaslasele täiesti mõistetamatu näida. Raamatust leiab näpunäiteid selle kohta, kuidas oma abikaasa vajadusi paremini tundma õppida.
9. ”Emotsioonid. Inimkonna Suurim Sõltuvus” Ingvar Villido*
Igaühe elu kvaliteedi määravad emotsioonid. Nad mõjutavad kõiki meie tegevusi, tekitades väga konkreetseid tagajärgi, sulle endale, teistele või ümbritsevale. Aga kas sa valid ise emotsioone, mida oma elu loomiseks kasutad? Kõikide inimeste kõigi tegude motiiviks on tunda ennast emotsionaalselt hästi. Ometi pole hea enesetunne kunagi püsiv saavutus, sest emotsioonid kui liikuvad energiad ei ole loomult püsivad. Nii aetaksegi kõigi poolt terves maailmas kõige erinevamate vahenditega taga teostumatut unelmat – tunda end kogu aeg hästi.Kõik meie hädad peretülidest ühiskondlike vastasseisude ja ökokatastroofideni on tingitud iseseisvalt aktiveeruvatest emotsioonidest ja teadlikkuse kasutamise puudulikkusest. See raamat pakub uudse, kõigile kättesaadava väljapääsu.
10. ”Siin ja praegu: kohaloleku jõud” Eckhart Tolle*
Meie triiviv teadvus, meie kalduvus minna kergema vastupanu teed ja võõrduda olevikuhetkest tekitavad tühjuse. Aega takerdunud mõistus, mis on loodud meie abiliseks, kompenseerib seda sellega, et kuulutab end peremeheks. Nagu liblikas, kes lendab õielt õiele, liigub mõistus minevikukogemuste ja tulevikuplaanide vahel. Harva leiame end olevikuhetke ookeanisügavustes. Aga just siin olevikuhetkes leiame oma tõelise mina, mis on meie füüsilise keha, kõikuvate emotsioonide ja pidevalt vatrava mõistuse taga. Intellekt, nagu ka instinktid, on vaid üks etapp teekonnal. Meie lõppeesmärk on taasühinemine meie algse olemisega. Eckhart Tolle annab meile meisterlikult selle võimaluse. RUSELL E. DICARL.
11. Tommy Hellsteni raamatud*
Tommy Hellsten on tuntud kirjanik ja psühhoterapeut, kes on välja andnud hulga menukaid raamatuid nagu ”Jõehobu elutoas”, ”Saad selle, millest loobud – elu paradoksid”, ”Ohustatud inimene – pinnapealsest elust sügavama inimlikkuse juurde”, ”Peatud – oled juba kohal”, ”Võidujooks ajaga – kaugele vaatamise kunst”. Hellsteni stiil on värskendava ja mõtlemapaneva stiiliga, pugedes sügavale hinge ja sisendades julgust elada oma elu. Klammerdumata. Iseseisvalt.
12. ”Eneseväärtustamise maagia. Südamega andmise ja vastuvõtmise kunst” Patricia Spadaro*
Eluvõrrandi lahendid on harva selgepiirilised ja ühtsed. Põhimõtteliselt ja praktiliselt on kogu elu täis vasturääkivusi – paradokse. «Eneseväärtustamise maagia» juhatab meid oskuslikult leidma vastuseid iseeneses tänapäeva paradokside ja stressifaktorite keskel: Kuidas tasakaalustada teiste vajadused enda vajadustega? Kas ohverdada end teiste heaks või austada esmalt iseenda vajadusi? Kas olla kogu aeg suuremeelne või seada piire? Kas jääda suhtesse või jätta partneriga hüvasti? Kuidas südamega anda ja vastu võtta? «Eneseväärtustamise maagias» on vana aja traditsioonilised tarkused läbi põimitud tänapäevaste tõsieluliste lugudega ja praktiliste abivahenditega. Raamat näitab, kuidas piiravaid müüte ja pooltõdesid, mis segavad meid elamast võimaluste külluses, muuta oma elu avardavaks ja eneseväärtust äratundvaks maagiaks.
13. ”Väli. Universumi salajase jõu otsingul” Lynne Mctaggart*
Lynne McTaggart on raamatus „Väli” läbi töötanud tohutu hulga teaduslikke uurimusi, mis laiemale avalikkusele tundmatud. Paljude riikide tunnustatud teadlased on teinud tuhandeid eksperimente ja tegelikult ka teaduslikult tõestanud selle maailma tunnetuse alused, millel põhinevad vanad idamaade filosoofilised süsteemid ning mille järgi erinevate kontinentide loodusrahvad aastatuhandeid on elanud. See on maailmapilt, mille kohaselt maailma hoiab koos nähtamatu struktuur ehk väli, mis salvestab kogu info ja mille kaudu kõik on kõige ja kõigiga pidevas suhtlemises. Elusa, intelligentse teadvuse välja olemasolu tunnistamine võimaldab teadlastel teaduspõhiselt seletada ka paljusid selliseid nähtusi, mida tõsiteadus senimaani ulmeks on pidanud, nii nagu näiteks homöopaatia, telepaatia ja tervendamine. Imetlusväärse lihtsusega kirjeldab Lynne McTaggart keeruliste teaduslike eksperimentide sisu ning teeb lugejale selgeks vanu ja uusi teooriaid väga erinevates teadusvaldkondades. Tulemuseks on erakordne raamat tänapäeva teadusest ja teadlastest, põnevalt kirjutatud lugu, mida on raske käest panna.
14. ”Jumalik maatriks. Aja, ruumi, imede ja uskumuste ühendamine” Gregg Braden*
Imed, mida näeme kvantmaailmas, näitavad meile tõesti hoopis meie suurimaid võimalusi ja mitte teaduse poolt seatud piire. On olemas koht, kust algavad kõik asjad, algab puhas energia, mis lihtsalt on olemas. 1944. aastal šokeeris kvantteooria isa Max Planck maailma, öeldes, et just „maatriks” on koht, kust sai alguse nii taevatähtede kui elu DNA ja kõige nende vahele jääva sünd. Viimase aja avastused paljastavad ja kinnitavad dramaatiliselt, et Plancki maatriks – jumalik maatriks – on reaalne. See ongi meie arusaama puuduv lüli – lüli, mis hõlmab kogu universumit, on sillaks meie kujutluse ja tegelikkuse vahel ning peegeldab maailma, mille me loome oma uskumustes. Et tuua selle maatriksi energiat meie ellu, peame mõistma, kuidas see toimib, ja rääkima keeles, mida see mõistab. Üle kolmekümne aasta on Gregg Braden, endine juhtiv lennukite arvutisüsteemide disainer, otsinud võimalusi selle teostamiseks. Alates kaugetest Egiptuse, Peruu ja Tiibeti kloostritest kuni unustatud tekstideni, mida kärpis omal ajal varakristlik kirik, oli jumaliku maatriksi saladus jäänud kodeeritud kujul meie esiisade traditsioonidesse. Tänapäeva teadus on seda tõestanud.
15. ”Kuidas vabaneda harjumusest jääda iseendaks” Dr Joe Dispenza*
Teie elu ei juhi ainult geenid ja ettemääratud saatus. Uue teaduse kohaselt on inimestel olemas vägi luua enda valitud reaalsus. Antud raamatus ühendab tunnustatud autor, lektor, uurija ja kiropraktik dr Joe Dispenza kvantfüüsika, neuroteaduse, ajukeemia, bioloogia ja geneetika, näitamaks, milleks me tegelikult võimelised oleme. /…/ Kui olete kord juba vabanenud iseendaks jäämise harjumusest ja tõesti oma meelt muudate, pole teie elu enam kunagi sama!
* Raamatu kokkuvõte on võetud raamatu tagakaanelt