Tuimast ja tundetust ATH lapsest sai rõõmus ja avatud tüdruk

11-aastase lapse ema Mari

Minu tütrel oli juba mõnda aega ATH ehk aktiivsus- ja tähelepanuhäire või tuntud ka kui ADHD. Temal avaldunud ATH tunnused olid püsimatus, impulsiivsus, hajameelsus, puudulik tähelepanuvõime, keskendumisraskused ja kiired meeleolumuutused. Ta ärritus ja vihastas lihtsate asjade peale. Koolis oli tal palju probleeme keskendumise ja õppimisega.

Pärast ATH diagnoosimist kirjutas arst välja ATH ravi, milleks olid ravimid, kuid mulle tundus, et need muutsid mu lapse tuimaks ja tundetuks. Teda ei huvitanud miski ning emotsioonid justkui puudusid. Ta vaatas lihtsalt pidevalt aknast välja ja oli justkui oma maailmas. Kui ma üritasin temaga vestelda, vastas ta mulle: „Jäta mind rahule, ma tahan üksi olla!”. Hakkasin otsima abi. 

Kuulsin ühelt oma sõbrannalt, kelle lapsel oli samuti mure seoses aktiivsus- ja tähelepanuhäirega, et nad olid käinud biofeedback teraapias ja see aitas. Asja kaaludes otsustasin ka oma lapsega biofeedback teraapiasse minna.

11-aastase lapse ema Mari

Pilt on illustratiivne. Pildi autor Freepik.

Juba pärast esimest teraapiaseanssi märkasin muutusi oma ATH lapse käitumises.

Protesti ja vastumeelsust oli tunduvalt vähem. Ta muutus rõõmsamaks ja avatumaks, nii et mul oli võimalik temaga rääkida. Tal tekkis huvi raamatute vastu ning ta suutis raamatu isegi lõpuni lugeda, mis seni oli olnud võimatu. Nähes, et teraapia mõjub mu lapsele positiivselt, otsustasin käia temaga korduvatel seanssidel. Nüüdseks oleme teraapias käinud neli korda ja tulemused üllatavad mind! ATH sümptomid on taandunud.

Tütre õppeedukus on muutunud oluliselt paremaks, samuti suhted teiste õpilaste ja õpetajatega. Ta on tunduvalt rahulikum ja tasakaalukam. Ärritumist ja vihastamist tuleb aina vähem ette. Paranenud on ka eneseväljendusoskus. Laps on hakanud huvituma erinevatest asjadest, võtab osa pereüritustest ja teistest koosviibimistest. Olen väga õnnelik, et minu tütrel läheb aina paremini aktiivsus- ja tähelepanuhäire diagnoosile vaatamata!

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.