Margot Voronovski

Suhtluskeel: eesti keel
Piirkond: Tallinn

Margot Voronovski lifekeskus terapeut

„Sellega on umbes nagu maadeavastamisega – maa on olemas olnud ka enne avastamist, avastamisest hoolimata, kuigi alles avastamine toob maa esile, teeb selle tajutavaks, annab sellele nime.“ (Jan Kaus)

Olen pikka aega otsinud oma kohta, kus südamest nautida seda, mida igapäevaselt teen. Tunnen, et olen täpselt õiges kohas ja õigel hetkel jõudnud Biofeedback teraapiani ning tahan selle mõju ja tõhusust ka teistega jagada.

Ma näen ennast eneseteadliku naise, armastava abikaasa ning loomult positiivse, entusiastliku ja ettevõtliku inimesena. Olen ka kahe vahva lapse ema. Südames põline pärnakas, kus ma olen sündinud. Ma armastan metsa ja merd, vabas õhus ja looduses liikumist, joogat, oma pere ja lähedastega koos aja veetmist ning iseendaga üksi olemist.

Mulle on pikka aega huvi pakkunud, millised emotsioonid inimesi juhivad, sh mind ennast, ja kuidas sellest johtuvalt me käitume, milline on inimpsüühika ehk inimese tõeline olemus, kuidas see kujuneb ja mis seda mõjutab.

Olin mitmeid aastaid tegelenud elu segava uneprobleemiga, mis sai alguse, kui pärast ülikooli lõpetamist toimusid mu elus suured muutused – erialasel ametil töötamine muutus raskendatuks ja ma otsustasin kolida teise linna, et tööd leida. Mõningate sündmuste tagajärjel süvenesid minus suured kahtlused iseendas ning esile kerkisid tõenäoliselt lapsepõlvest saati endasse peidetud raskemad emotsioonid, millega ma ei osanud midagi peale hakata. Iseenda mõistmine oli keeruline – ma ei osanud endasse vaadata, sisetunnet kuulata ega oma emotsioone (nii häid kui halbu) juhtida nii, et need mu tervist ja elu ei kahjustaks. Töö oma sisemaailmaga on midagi, mida enamikele meist kahjuks lapsepõlves ei õpetata. Tol muutuste perioodil sain aru, et soovin end tunda teisiti ja mõista – miks ma nii tunnen, milline on mu pärisolemus, mida oma elult ootan ja kuhu jõuda soovin.

See eesmärk, mille endale võtsin, oli hirmutav ja põnev samaaegselt. Oma sisemaailma tundma õppimine vajab meelekindlust ja julgust. See võib olla väljakutseterohke, kuid on väga tasustatud protsess.

Iseenda (taas)avastamise teekonnal (mis on jätkuv protsess) olen kogenud palju erinevaid emotsioone, eluperioode, mis on olnud nii positiivsed kui negatiivsed, ja mis on mind voolinud ja vorminud, sest ma olen lasknud seda teha, arvates, et mul ei ole muud valikut. Praegu õppides üha sügavamalt tundma holistilist inim- ja maailmakäsitlust ning Biofeedback teraapiat mõistan, et valikuvõimalus on mul igal hetkel. Kui olen hetkes kohal, kui ma valin näha enda sisse ja tean oma tugevaid külgi ning kitsaskohti, siis mul on alati võimalus valida, kes ma tahan olla, mida soovin tunda ja kuidas ma suhtun igasse juhtunusse, igasse inimesse ja detaili oma elus.

Ülikoolis õppisin eesti viipekeele tõlgiks (2010, BA) ja hariduskorraldust (2012, MA). Õpingute ajal meeldis mulle kuulmislangusega laste laagrites juhendaja-viipekeeletõlgina osaleda, lisaks töötasin raske füüsilise erivajadusega naise isikliku abistajana ja nautisin inimestega tööd nii tõlgina kui ka muul ajal.

Juba siis tajusin, et minus on suur empaatiavõime ja ma olen väga tunnetuslik inimene – inimeste tunnete, reaktsioonide ja välise maailma mõjutustega seoses. Mõistsin, et tajun sõnadeta inimese meele kergust või raskust ning vajadusi, kuid tol hetkel ei osanud ma selle teadmisega midagi suurt peale hakata. Märkasin sõprade-tuttavatega suheldes, et minu juuresolekul on inimesed üllatavalt avameelsed. Minu ümber on olnud pidevalt neid, kellele olen olnud rasketel hetkedel toeks ja õlaks, millel nutta. Alati ei ole ma osanud end selles hoida, kuid see on mind inimesena väga palju õpetanud ja arendanud. Tean nüüd, et võti on eheduses ja kohalolus praeguses hetkes. Tajun ise, et kui minu väljendus on õigesti ajastatud, muutub mu tunnetus õigeteks sõnadeks ja tegudeks, millega suudan inimest toetada.

Enesearengu teekond ja suur soov lahendada oma uneprobleem, mis periooditi ikka süvenes, on toonud mu ellu väga palju huvitavaid töökohti, praktikaid ja inimesi. Alustasin Vinyasa ja Kundalini jooga maailma uurimisega, õppisin meditatsiooni, hingamise ja kohalolu mõjudest, hakkasin uurima loodusravi ja taimetarkusi, läbisin erinevaid teraapiaid ja koolitusi. Töötasin pikalt riigisektoris, siis noorsootöötajana ja omandasin ka imetamisnõustaja paberid. Pärast lastega pikalt kodus olemist tundsin, et vajan mingit uut tõuget ja asusin õppima Holistilise treeningu (2022) „aasta iseendale“ kursusele. Esimesel loengul rääkis õppejõud ka Biofeedback teraapiast. Mõistsin sügaval tasandil, et see on midagi, mida tahan proovida. Tekkis äratundmine, nagu oleks vana sõpra kohanud. Teraapiakabinetti astudes tekkis sügav usaldus ja tundsin, et see kõik on väga õige minu jaoks. Esimesed seansid olid mulle füüsiliselt rasked. Mul oli tugev peavalu ja suur väsimus. Pärast kolmandat seanssi tundsin endas suurt nihet – paljud mõttemustrid ja blokeeringud ühtäkki lahustusid ja ma hakkasin magama.

Tean oma kogemusest, mis mõju on Biofeedback teraapial ja tean ka, mis tunne on olla teisel pool – klient, kel on mure, mida on justkui võimatu lahendada, aga õigete võtete ning suure tahtega on kõik võimalik.