Lifekeskus logo

KLIENTide tagasiside

ATH sümptomid taandusid nii emal kui lapsel

13-aastase lapse ema Signe

Nii minul endal kui ka minu pojal on diagnoositud ATH ehk aktiivsus- ja tähelepanuhäire või teisisõnu ADHD. Meid mõlemaid vaevasid ATH tunnused nagu suutmatus keskenduda ja võimetus ühte alustatud tegevust lõpuni viia. Nii oli meil kogu aeg käsil mitu erinevat tegevust korraga. Mõte läks rändama, tekkisid kummalised seosed. Mõnikord oli pea erinevaid mõtteid nii täis, et tundus, et pea läheb lõhki. Tahtsin aktiivsus- ja tähelepanuhäire kohta rohkem informatsiooni saada. Lugesin internetist teiste sama häirega inimeste kogemusi ning ühtlasi leidsin internetist kodulehe, kus tutvustati Biofeedback teraapiat. Kuigi olin alguses skeptiline, otsustasin siiski proovida. 

Terapeut oli väga sõbralik. Minu poeg, kes tavaliselt on endasse tõmbunud ja võõrastega ei suhtle, julges temaga vabalt suhelda. Juba pärast esimest teraapiaseanssi tundsime pojaga mõlemad, et olemine on rahulikum ning suudame paremini asjadest aru saada ja keskenduda. Kui minu ATH laps oli seni kannatanud vihahoogude käes, siis need taandusid juba pärast esimest teraapiaseanssi. Käisime teraapias viie kuu jooksul viis korda. Tulemused on meie jaoks fenomenaalsed. Oleme tagasi saanud hingerahu, ei muretse enam pisiasjade pärast. Impulsiivne käitumine on oluliselt vähenenud ja sundmõtted taandunud. Suudame keskenduda paremini ühele tegevusele. Pingelistes olukordades jääme rahulikuks. Minu poeg on alati soovinud olla hea õpilane, kuid aktiivsus- ja tähelepanuhäire ei võimaldanud seda. Tal ei läinud koolis hästi ja ta oli selle tõttu õnnetu ja pettunud. Nüüd, kui ta suudab õppimisele keskenduda, on hinded oluliselt paranenud. Isegi kui mõnikord saab halvema hinde, siis ei lase ta ennast sellest häirida. Ta on palju optimistlikum ja positiivsem.

Olen aru saanud, et ATH sümptomid avalduvad inimestel erinevalt. Igal juhul meie pojaga saime  biofeedback teraapiast hindamatut abi, see oli meie jaoks õige valik! Soovitan proovida, sest normaalne elukvaliteet on seda väärt!

Jaga seda postitust:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on vk
Share on telegram
Share on email

Liitu meie uudiskirjaga!

Lifekeskus logo

Lifekeskuse missioon on aidata vähendada igas vanuses klientide stressi, ärevust, pingeid ja traumade mõjusid. L.I.F.E. seade koostöös Biofeedback terapeudiga toetab piiravate alateadvuslike mõttemustrite muutumist, parandades seeläbi elukvaliteeti.