Depressioon läinud: Ma ei ole kunagi olnud nii õnnelik!

Marleen (38)

Minu elus oli hästi palju negatiivset – õnnetusi, kaotusi ja teisi läbielamisi, mille tulemusel tabas mind depressioon. Olin käinud psühholoogide jutul ja osalenud erinevates alternatiivsemates teraapiates, aga ei saanud enda jaoks abi. Mäletan, et peale ühte seanssi olin veel hullemas seisus kui enne seda. Kisti lahti lapsepõlvemälestused ja rõhutati, et olengi katkisest perekonnast katkine hing, kuid neid haavu parandada ei osatud. Justkui mitte mingisugust lootust ei olnud.

Pilt on illustratiivne. Pildi autor dusanpetkovic, Freepik.

Kaalusin enesetappu. Olin valinud välja koha ja otsustanud, kuidas ma seda teen. Olin ängistuses. Ma ei jaksanud mõelda mõtteid, olin väsinud elamast ja tundmast. Mind olid tabanud mitmed õnnetused, lahkusid mulle lähedased inimesed, mind koondati töölt ning ma tundsin, et olen totaalses madalpunktis. Mind vaevas depressioon. Olin vaimselt väsinud. Ma ei jaksanud enam mitte millegagi tegeleda. Kannatasin pool aastat enne kui jõudsin biofeedback teraapiasse.

Pärast esimest biofeedback teraapia seanssi tundsin, et saan jälle rahulikult mõelda. 

Enne oli nii, et ühes sekundis oli kümme mõtet korraga. Pinget ei olnud enam, tundsin end vabamana. 

Pilt on illustratiivne. Pildi autor rawpixel.com.

Kui enne teraapiat oli mul uinumisega raskusi ning tihti jäin magama ka nuttes, siis pärast esimest seanssi sain taas rahulikult magada. Mõju oli kohene!

Teisele biofeedback teraapiaseansile minnes tundsin end juba oluliselt paremini ning juba järgmise seansi eel märkasid teised, et ma säran. Ma olin muutunud. Nüüd võin öelda, et olen täiesti teine inimene. Ma pole kunagi nii õnnelik olnud! Mul ei ole justkui mitte midagi, olen üksik inimene, elan üürikorteris ja käin palgatööl, aga olen lihtsalt õnnelik! 

Lisaks tunnen, et olen olemuselt muutunud julgemaks, jutukamaks ja avatumaks. Kui varem tundsin teiste ees kõneldes piinlikkust, läksin näost punaseks ja hääl hakkas värisema, siis nüüd seisan ma enesekindlalt. Tunnen enda üle uhkust! Varasemad sünged mõtted on kadunud ja depressioon on läinud. Käin ja naeratan, vahel keerutan ennast tee peal, sest olen nii õnnelik! 

Tänu teraapiale sain teadlikuks oma elu seni valitsenud mustritest ning saan nüüd tegutseda selle nimel, et neid vanu mustreid enam mitte korrata. Ma jätkan ka edaspidi teraapias käimist, sest tajun, et selle positiivsed mõjud jätkuvad ja muutused toimuvad edasi.

Soovitan biofeedback teraapiat kõigile, kes vähegi tunnevad, et vajavad tuge. Iseäranis aga neile, kes ei soovi ise kohe oma muredest rääkima hakata. Teistes teraapiates peab jutustama. Biofeedback teraapias ei pea ise midagi tegema, ainult kuulan terapeuti.

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.