Madal enesehinnang muutus enesekindluseks: „Tunnen end jälle iseendana!“

Monika

Elasin oma tavalist, rahulikku elu, kuni üks hetk avastasin, et ma ei tunne enam mitte millestki rõõmu. Kogesin tugevat ärevust, mind vaevasid erinevad sundmõtted, masendus tuli peale ja kohustusi tundus olevat liiga palju. Mul oli madal enesehinnang ja olin energiast täiesti tühi. Sain aru, et pean enda jaoks midagi tegema.

Mõtlesin teraapia peale, kuigi ma ei olnud kunagi varem mitte mingisuguses teraapias käinud. Juhuslikult tuli kolleegiga samal perioodil jutuks Lifekeskus ja biofeedback teraapia. Kuna tema oli biofeedback teraapiast abi saanud, otsustasin ka mina proovida.

Enne esimest seanssi olin pisut skeptiline ja ega ma selle seansi jooksul väga midagi ei rääkinud. Terapeut oli aga toetav ja sõbralik. Pärast teraapiat mäletan, et mind valdas rahulolu ja samas justkui vabaduse tunne. Seadsin endale eesmärgi, et käin biofeedback teraapias iga kuu.

monika kogemuslugu - madal enesehinnang

Mäletan, et pärast teist või kolmandat seanssi tundsin, et nii hea on olla, et läheks või tantsima! Panin siis endale muusika kõrva ja läksin hoopis jalutama. Rõõm oli tagasi!

Täheldasin, et tundsin end varasemaga võrreldes palju rahulikumana, kuidagi lihtsalt hästi mõnus oli olla.

Teraapias käimine on see üks asi, mida ma enda jaoks teen. Hakkasin aru saama, et enne olid minu jaoks teised inimesed esmatähtsad.

Hetkel tunnen, et mina olen kõige tähtsam.

Monika pikk pilt

Ma ei mõistnud enne, kui väga madal enesehinnang mind tagasi hoidis.

Nüüd olen oluliselt enesekindlam, julgen oma arvamuse välja öelda ja tegutseda vastavalt oma soovidele. Näiteks läksime töökaaslasega kuuks ajaks Tenerifele. Ma ei usu, et ma seda oleksin enne julgenud teha.

Minu sisemised muutused paistavad väga hästi ka väljapoole. Kõik mu sõbrad ja töökaaslased on mulle märkusi teinud, et kogu mu olemus on teine. Pidevalt öeldakse, et olen rõõmsam ja küsitakse, mida ma selleks teen. Nii ma räägingi neile, et käin Lifekeskuses biofeedback teraapias.

Hiljuti käisin teraapias ja pärast istusin ülemusega laua taha maha, aga selle asemel, et tööasju arutada, vaatas ta mulle otsa ja ütles: „Sa särad!“ Ja tahtis rääkida sellest põnevast teraapiast, kus ma käin.

Mäletan, et enne biofeedback teraapiasse jõudmist mõtlesin ikka, et olen tugev ja saan hakkama. Kinnitasin endale, et probleemi tegelikult ei ole ja see tunne läheb üle. Tegelikult on ikka vaja oma teemadega tegeleda, mitte lihtsalt õnnetu olla ja kannatada.

Siiani vahel tuleb masenduse tunne peale või on raskemaid päevi, aga iga kord pärast biofeedback teraapiat tunnen end jälle tasakaalustatuna. Ka ärevuse ja sundmõtted saab teraapiaga kohe jälle ära võtta. Pärast seanssi on mul jälle peas rohkem „ruumi,“ et positiivsele mõelda.

Minu jaoks on biofeedback teraapia olnud täielik „vau-efekt“. See on täpselt see, mida ma vajasin!

Tunnen end jälle iseendana. Kui mingil hetkel tundsin, et ma olen kuskile teiste soovide ja tahtmiste vahele ära kadunud, siis nüüd tean täpselt, kes ma olen. Ma olen üks ilus ja vägev naine, kes teab, mida ta tahab ja julgeb seda ka küsida!

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.