Hirm häirekella ees kadus tänu biofeedback teraapiale

4-aastase lapse ema Moonika

Minu 4-aastasel lapsel tekkis lasteaias tuletõrje häirekella suhtes paaniline hirm, kuna see seal mitmel korral rikke tõttu ootamatult tööle hakka. 

Alguses sai lasteaiaõpetaja lapse maha rahustatud, kuid hiljem mitte. Olukord läks veelgi hullemaks. Tal kujunes foobia.

Hirm häirekella ees

Pilt on illustratiivne. Pildi autor Freepik.

Tal oli paaniline hirm lihtsalt juba tuletõrje häirekella nägemisest.

Ta ei olnud nõus nukuteatrisse minema ja isegi ostukeskustesse, kuna tuletõrje häirekellade nägemise tulemuseks oli paaniline hirm. Käisime abi otsimas laste psühholoogilt ja teistelt selle ala spetsialistidelt, kuid soovitud muutust ei tulnud. Spetsialistid proovisid ka läbi erinevaid mänguteraapiaid, kuid ka need ei aidanud tema puhul. Otsustasin proovida biofeedback teraapiat. 

Pärast teraapiaseanssi nõustus laps minema ruumi, kus oli tuletõrje häirekell.

Ta oli küll veidi hirmul, kuid sai ruumi siseneda ning paaniline hirm oli kadunud. Ligikaudu paar päeva pärast seanssi oli juba tunduvalt parem, st ta ei kartnud enam tuletõrje häirekella ei lasteaias ega kaubakeskustes. Hirm oli kadunud. Ta vajas biofeedback teraapiat ainult üks kord. Soovitame biofeedback teraapiat ka teistele lastele, kellel on hirmud ja foobiad.

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.