Insult – taastumine biofeedback teraapia abil

Karmel (28)

Minu nimi on Karmel, olen 28-aastane. Loomult olen aktiivne ja positiivne inimene. 24. novembril tegin oma tavapärast trenni, kui üks hetk tundsin, et jalad on tuimad ning parem käsi ei liigu. Haarasin vasaku käega oma asjad ja läksin kiirel sammul riietusruumi. Lasin sõbral end koju viia ning hiljem kutsusime mulle kiirabi. Sain diagnoosiks insult ja parema kehapoole halvatus.

Pärast diagnoosi olid mul väga sünged mõtted. Pidevalt arutlesin, kuidas endalt elu võtta. Olin läinud ohvrirolli ja tundsin end vahepeal täiesti lootusetult. Eluisu oli kadunud. Biofeedbacki teraapiaseansile jõudsin oma tuttava kaudu, olen nüüdseks käinud juba viiel korral.

Insult – taastumine biofeedback teraapia abil Karmel 28

Pildi autor: Erakogu

Mõtlesin enne teraapiat, et see on minu viimane õlekõrs – kui see ei aita, siis ma ei tea, mis mind veel aidata saaks.

Seansile sõites olin emotsionaalses augus ja ei rääkinud oma emaga eriti. Mäletan esimesest korrast, et terapeut oli väga meeldiv ja tore, vestlesime igasugustel teemadel. Mul oli seal mugav olla. Ema ütles tagasi sõites, et ma olin pärast seanssi nagu uus inimene. Sinna sõites olin tujust ära, ei rääkinud ühtegi sõna. Koju sõites olin jutukas. Mina märkasin muutust neli päeva hiljem, kui ma ärkasin üles ja mul oli kerge olla! Tekkis sisemise rahu seisund.

Karmel insult ja sellest taastumine

Pildi autor: Erakogu

Enne biofeedback teraapiat oli mul mentaalselt väga rusuv olla.

Võitlesin pidevalt enesetapumõtetega ning juurdlesin, et miks ma ellu jäin. Kaalusin ka veenide läbi lõikamist. Pärast biofeedback teraapia esimest seanssi oli sünge mõtteviis kadunud! Teadmine, et mul oli insult, ei käivita enam negatiivseid mõtteid.

Varem ma nutsin pidevalt ja soovisin, et ma poleks ellu jäänud. Tundsin end katki, justkui tühise inimesena. Pärast seansse nutsin ma hoopis selle pärast, et kuidas ma üldse nii koledaid elu lõpetamise mõtteid mõelda suutsin!

Biofeedback teraapia aitab pea negatiivsetest ja piiravatest mõtetest tühjaks teha, et saaksin keskenduda olulisele. Mul on nüüd palju suurem motivatsioon elus edasi liikuda, emotsioonid on tasakaalus! Kasvanud on rõõmutunne ja entusiasm. Tunnen end pärast igat seanssi rõõmsalt, motiveeritult ja mu mõtted on selged.

Karmel insuldist taastumine biofeedback teraapia abil

Pildi autor: Erakogu

Biofeedback teraapiaga kaasnev ellusuhtumise muutus aitab mul kiirendada keha tervendamist, kuna mul on lihtsam meeleolu positiivsena hoida.

Stressiga enda keha ei paranda! Meie mõtetel on nii tugev jõud – kui sa mõtled, et sa ei taastu kunagi, siis sa ei taastugi. Kui sulle lootust ei anta, on nii lihtne aina sügavamasse auku langeda. Biofeedback teraapia aitab sealt august välja tulla.

Kui sul on kasvõi vaid üks negatiivne mõte peas, millega sa pole juba pikema aja jooksul ise hakkama saanud, siis mine koge biofeedback teraapiat! Nüüd ma tean, et juba ainult ühe negatiivse mõtte/mustri neutraliseerimine võib tuua nii suure elumuutuse! Mul oli insult, ma olen halvatud ja ma olen õnnelik! Negatiivsed rusuvad mõtted on kadunud.

Arstid imestavad ka, et kuidas ma nii heal järjel olen. Ma kõnnin omal jalal, olgugi et kepi toel. Mu naeratus on juba 70% taastunud ning märkasin ka pöidlas esimesi liikumismärke! Insuldist taastumine on tänu biofeedback teraapiale üllatavalt positiivne olnud. Mul on 100% usk, et ma taastun sellest!

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.