Katrin Kikerpill

Suhtluskeel: eesti keel
Piirkond: Tartu

Katrin Kikerpill terapeut

Huvi inimese kui terviku vastu on saatnud mind juba pikka aega.

Minu suurimaks õpetajaks sel teel on olnud mu esimene laps, kes sündis 2007. aastal. Pärast keerulist sünnitust sain aru, et nüüd on aeg muutuseks. Lapsel tekkisid erinevad terviseprobleemid, astma ja toidutalumatused. Kooli minnes lisandusid keskendumis- ja tähelepanuhäire. Kõik see jättis minu hinge jälje.

Uurisin ja otsisin lahendusi – proovisin erinevaid teraapiaid, lugesin enesearengualaseid ja toitumisega seonduvaid raamatuid ning osalesin ka tervise- ja ökopoe tegevuses. Usk mahetoodetesse ja tasakaalustatud toitumise positiivsesse mõjusse meie tervisele on mul jätkuvalt suur. Õigel hetkel jõudis minuni ka Hatha jooga ning tänaseks olen joogat praktiseerinud juba 14 aastat. 2016. aastal osalesin ka Maria Fux’i meetodil põhineval tantsuteraapia kursusel. See kursus õpetas mulle, kuidas läbi liikumise ennast avastada ja oma sügavaid tundeid väljendada, muutes end sealjuures ka keha suhtes tähelepanelikumaks. Liikumises peegeldub ju inimese olemus tervikuna. 

Olen lõpetanud Eesti Maaülikooli ja töötasin üle 10 aasta põllumajandusfirmas assistendina. Tunnen, et minu eelnev töökogemus on andnud mulle hea kogemuse erinevate inimestega suhtlemisel ja nende toetamisel. 

2021-2022. aastal läbisin MethodRaie enesearengu kursuse “Kuidas piiratud jõuga mitteteadlik inimene muutub teadlikuks aktiveeritud jõuga Loojaks” (Kristiina Raie, 8. lend). See kursus muutis minu reaalsust ja maailmapilti. Omandasin tehnikad, kuidas olla julge ja teadlik oma loomises, kuidas vaigistada mõtteid ja tegeleda kerguses aktiivsete teemadega ning nende vabastamisega, olles seejuures ühenduses oma vaimu ja kehaga. 

2023. aastal lõpetasin Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja õppe. Toitumisnõustaja õpe toetab minu tööd Lifekeskuses. Usun, et tervenemised on alati mitmetasandilised. Saan suunata inimesi, kuidas toetada oma keha muutusteprotsessis, et keha oleks igal tasandil hoitud ja tuleks ka järele uutele mõttemustritele. Meie kehakeemia, seal hulgas ajukeemia on suurel määral mõjutatud meie toidust. 

Biofeedback teraapia jõudis minuni just tänu minu lapsele, sest raskused keskendumisel ja nutused õppimised esimeses kooliastmes mõjusid nii lapsele kui kogu perele kurnavalt. Võtsin enda ja oma lapse ees vastutuse ning valisin sellel hetkel toitumise muutmise ja biofeedback teraapia. Teadsin, et haavale plaastri peale panemine ei aita, tuli tegelema hakata põhjustega. Tänu teraapiale paranes lapsel keskendumis-ja tähelepanuvõime, laps oli rahulikum ja suutis koolisüsteemis paremini toime tulla oma erinevate emotsioonide ja tunnetega. Sama muutus toimus teraapiat läbides ka minuga – suutsin lapsega õppides ja teda toetades jääda rahulikumaks ja kannatlikumaks. Minus kasvas teadlikkus emotsioonide mõjust meile endale ja meid ümbritsevatele inimestele. Ja sellest kuidas meie mõtted ja tunded meie füüsilist tervist mõjutavad ja elu loovad. Lisaks on neuroteaduste valdkond minu jaoks väga põnev tuleviku valdkond, millele järjest enam tähelepanu tuleb pöörata. Näen seda igapäevaselt oma laste pealt, kuidas meie praegune elukeskkond neid mõjutab, tekitades ärevust ja sõltuvust. Usun, et kõike on võimalik muuta ja ühegi haiguse või sümptomi käes ei pea elu lõpuni vaevlema. Minu viimase aja lemmikmoto – KÕIK ON VÕIMALIK!

Lifekeskuse terapeutide meeskonnaga liitumine on mulle õpetanud usaldama elu, kõik juhtub põhjusega ja õigel ajal.

2021. aasta alguses tundsin, et olen tööalaselt läbipõlenud ja töörõõm on kadunud. Sinna aega mahtus ka leinaperiood ja keha andis tugevalt märku, et pean suunda muutma. Julgusest tööalaselt midagi muuta jäi ikka veel puudu, kuniks koroonapõdemine lõplikult minu eest selle otsuse tegi. Energia oli selleks hetkeks täielikult otsas. Sain taas abi biofeedback teraapiast, muutusin enesekindlamaks ja seadsin lõpuks prioriteediks iseenda. See tähendas minu jaoks otsust edasi liikuda, olin avatud millelegi uuele ja põnevale, mis taas mu silma särama paneks. Ja siin ma nüüd olen! Tean, et kõik need eelnevad kogemused on olnud ettevalmistus kannapöördele mu elus, et olla pühendunud terapeut. Silm särab ja tahe inimesi aidata on suur.

Biofeedback terapeudina soovin aidata inimestel üles leida takistavad mõttemustrid, mis ei lase neil elus edasi liikuda ja kergusega elu nautida. Enda kogemusest tean, mida rohkem me end teadlikult märkame ja oma keha kuulame, seda kergem on elus muutusi luua ja Biofeedback teraapia on just see, mis aitab neil valukohtadel ilmsiks tulla. Olen ise läbi praktilise kogemuse mõistnud –  kõik on võimalik, et liikuda soovitud suunas oma elus.