Kristo Epner

Suhtluskeel: eesti keel, inglise keel
Piirkond: Tallinn

kristo

Olen võidelnud ülemõtlemise ja emotsionaalsete pingetega terve oma elu. Olen kogenud ka sügavat depressiooni, kuid kõik see on viinud mind enesearenguteekonnale ja biofeedback teraapiani. Ja see on kõigest algus.

Teisemeeas unistasin ettevõtlusest ning soov panustada maailma arengusse oli tugev, mistõttu läksin õppima TTÜ Tallinna Kolledžisse majandusarvestuse ja ettevõtluse eriala. Sellest hetkest alates olen töötanud panganduse valdkonnas ning aktiivselt tegelenud ettevõtlusega. Samas tundsin kogu aeg, et miski on puudu. Need tegevused ei täitnud hinge ning röövisid mu rõõmu ja hea enesetunde.

2018. aastal diagnoositi mul depressioon. See tuli mu jaoks justkui välk selgest taevast, sest ma polnud varem depressiooni ja üldisemalt vaimse tervise teemaga kokku puutunud. Tagantjärele mõeldes olen aru saanud, et sümptomid olid juba varemgi avaldunud, ma lihtsalt ei osanud neile tähelepanu pöörata. Olin negatiivsetes mõttemustrites kinni, mistõttu vaevlesin pidevalt ülemõtlemise küüsis ning kannatasin madala enesehinnangu all. Tundsin, et mu keha oli kogu aeg stressiseisundis. Kõik see mõjutas oluliselt nii minu vaimset kui ka füüsilist tervist.

Proovisin end ravida antidepressantidega, sest see tundus olevat kõige kiirem ning tõhusam viis. See ei toonud aga soovitud tulemusi, vaid pigem süvendas tundetust. Olin ümbritseva osas ükskõikne. Mõistsin, et vajan sügavamat muutust, et olla jälle aktiivsem ning rõõmsam. Sellest hetkest alates hakkasin sihipäraselt tegelema enesearenguga, otsides erinevaid viise, kuidas oma mõttemustreid muuta ning positiivselt mõjutada oma elu.

Olen kõike sellel teekonnal võtnud avatud meelega, uurides ning katsetades erinevaid teraapiaid, nagu holistiline nelik, hüpnoteraapia, vabastav hingamine jpt. Olen alati olnud uudishimulik, kuidas meie meel ja keha töötavad, kuidas me suudame  õigete mõttemustritega muuta oma elu. Ja kui lihtsalt tegelikult oleme võimelised ka hävitama oma elu, kui meie mõttemustrid piiravad meil elada täisväärtuslikult..

Oma teekonnal jõudsin lõpuks biofeedback teraapiani, kus sain märkimisväärset abi. Biofeedback teraapia on andnud mulle parema arusaamise enesest, vähendanud emotsionaalseid pingeid ja kurnatust, muutnud tugevalt mu mõttemustreid ning andnud sisemise rahu. See on olnud üks olulisemaid hetki minu elus, sest nüüd tean, kuidas keha ja meel on omavahel seotud ning kuidas saan teadlikult mõjutada oma füüsilist ja vaimset seisundit. Peale esimest teraapiat olin kindel, et soovin õppida biofeedback teraapiat, et saaksin edaspidi pakkuda samaväärset abi ka teistele.

Mulle meeldib, et biofeedback teraapias ei pea mineviku kogemusi ja sündmusi meenutama või uuesti läbi elama. Tänu seadmele on võimalik kergelt avastada meie keha stressiallikaid. Neid tasakaalustades anname kehale ja vaimule ruumi juurde positiivsete tunnete ja mõtete jaoks. Kui mineviku traumad meid enam ei häiri, on meil võimalik elus edasi liikuda ja nautida elus toimuvat rohkem.

Minu soov biofeedback teraapia terapeudina on inimesi aidata. Vähendada sundmõtteid, nendest tekkinud emotsionaalset pinget ning kurnatust. Aidata vastu astuda hirmudele ja ärevusele, tõsta meeleolu, et kliendid saaksid tunda rõõmu elus toimuvast ning julgustada neid teha soovitud muudatusi oma elukvaliteedi parandamiseks.

Minu moto on: “Ära kunagi anna alla, kõik on võimalik!”