Marili Otstavel

Suhtluskeel: eesti keel
Piirkond: Kuressaare

Marili_Otstavel-1-2-lipuga

Minu nimi on Marili. Olen põline saarlane ning kahe lapse ema.

Biofeedback teraapiani jõudmise paremaks mõistmiseks alustan algusest.

Pärast gümnaasiumi lõppu otsustasin minna õppima Tartu Ülikooli õigusteadust, sest just nii soovitasid minu lähedased. Endal ei olnud mul aimu, mida täpselt elus teha soovin, kui juba lapseeast peale öeldakse Sulle, et käid ilusti 12 klassi koolis ja seejärel lähed ülikooli. Kahjuks ei anna keegi Sulle juhiseid, kuidas oma elu edasi kujundada. Lähedastel on ootused ja Sina tunned, et peaksid neid täitma. Sattusin totaalsesse segadusse, sest mina pean ju otsustama, kuidas täiskasvanu-elu elada. Pärast esimest ülikooliaastat sain aru, et valitud eriala ei ole minu jaoks ning seejärel tekkis sisemiselt tohutu segadus, millest kujunes välja depressioon. Ühtpidi peaks olema ülikooliaeg tore ja lõbus, kuid “paha tuju“ ainult süvenes ja tegutsemise isu kadus täielikult.  Proovisin mitmeid kordi muuta keskkonda, kuid õige pea mõistsin, vastus ei ole mind ümbritsevas, vaid minus endas. Sain aru, et pean tegelema iseendaga, et leida rahulolu ja siht elus.

Viimase kuue aasta jooksul olen proovinud erinevaid teraapiaid alustades holistilisest teraapiast, Ingvar Villido programmist kuni lõpetades lääne meditsiiniga. Olen läbi elanud väga erinevad “tumedad” perioodid, sealhulgas ka sünnitusjärgse depressiooni. 2020. aasta koroonaaeg oli samuti keeruline ning kui sundmõtted muutusid talumatuks, tundsin, et ma ei ole hea kaaslane ja ema, kuid teha ei osanud midagi – olin ju kõike proovinud.

Olles kahe lapse ema, mõistad ühel hetkel, et kui ise oled rahulolematu, siis kõik need emotsioonid kanduvad edasi ka lastele. Soovid neile anda parimat, kuid oma käitumismustreid näed nendel järjest enam, nii positiivseid kui ka negatiivseid. Lapsed ju jäljendavad meid väga palju ja on meie endi emotsioonide ja käitumise peegeldused.

Ühel hetkel jõudis minuni Biofeedback teraapia. Esimesele seansile suundudes olin umbusklik, kuid kohe pärast seansi lõppu tundsin tohutut kergendust ja julgesin küsida terapeudilt: “Mida ma pean tegema selleks, et saaksin seda kogemust pakkuda ka teistele?”

Biofeedback teraapias ei pea endast midagi rääkima – see oli nii hea! Olin ju oma elu ümberjutustanud lugematuid kordi. Pärast teraapiat muutusin rahulikumaks, sundmõtted olid kadunud, rõõmu ja hetke nautimist tuli palju rohkem juurde. Oma sisemist häält ja esimest tunnet hakkasin rohkem usaldama. Usun, et olen muutunud paremaks emaks. Pikk teekond on veel minna, kuid olen algust teinud ning tunnen, et siht on silme ees.

Varasemas tööalases elus olen koostööd teinud väga paljude erinevate inimestega. Üle 15 aasta olen tegelenud inimeste juhtimisega, mis on pakkunud ääretult põnevaid väljakutseid. Tihti nö võetakse tööle kaasa ka oma isiklik elu ja ellu suhtumine. Inimtüüpe on väga erinevaid, kellega olen tihedalt koostööd teinud. On olnud põnev teekond tunnetamaks ära, kuidas jõuda erinevate inimesteni ja neid juhtida arvestades ettevõtte ja inimeste/töötajate endi eesmärke. Oma bakalaureuse töö kirjutasin teemal, mis uuris inimeste käitumist tööle kandideerimisel. Inimesed oma väärtuste ja käitumismustritega on mind alati köitnud.

Läbi enda keeruliste eluperioodide jõudsin füüsilise aktiivsuseni, mis minu jaoks pakkus mõnusat stressimaandust. Rühmatreeningutega alustasin 22 aastat tagasi ning 2014. aastast olen ka juhendaja rollis. Samuti olen läbinud personaaltreeneri koolituse. Muuhulgas meeldib mulle reisida ning teha tutvust uute kultuuride ja inimestega.

 

Biofeedback teraapia terapeudina loodan klientidele pakkuda eneseleidmist ja -usaldamist. Tänase ühiskonna virr-varris on see kindlasti vajalik, et oskaksime elu ja selle keerdkäike nautida.