Masendus läinud ja silmad taas säravad

Janne (39)

Koroonapandeemia ja sellega kaasa tulnud isolatsioon tekitasid minus äralõigatuse tunnet. Poolteist aastat koroonaviiruse lainel elades, kord kodus töötades, kord kontoris, oli mind ära tüüdanud. Mul oli elutüdimus ja masendus. Ma vaatasin peeglisse ja mu silmad olid tuhmid. Ma ise olin üleni hall ja justkui kuhugi ära kadunud. Juuksevärv oli välja kasvanud ja mõte uusi riideid garderoobi suveks osta, ei tundunud mulle köitev. Tundsin, et olin oma rutiinsesse ellu täiesti ära kadunud ja sain aru, et midagi on puudu.

Olin oma peas selgeks mõelnud, mida on vaja teha, aga reaalseid samme ma astuda ei suutnud. Sain aru, et see, mis puudu oli, sellega mind ükski teraapia aidata ei saa, aga vajasin tõuget, särtsu oma patareidesse, et jälle end käima saada. 

Pilt on illustratiivne.

Sõber soovitas mulle biofeedback teraapiat. Ma ei olnud sellest midagi varem kuulnud, aga otsustasin proovida. Pärast esimest teraapiaseanssi tulin õhtul koju, vaatasin peeglisse ja nägin, et mu silmad särasid lausa meeletult! Ja säravad veel siiani! 

Muutus oli kohene, masendus oli läinud!

Paari päeva möödudes hakkasin täheldama, et ma ei mõtle enam nii palju igasugu tühistele asjadele. Sain keskenduda ühele tegevusele ilma et mõte pidevalt rändama läheks. Müra kadus peast ära. 

Käisin teraapias veel mitmeid kordi ja tänu teraapiale sai minus alguse väga oluline areng – hakkasin seadma iseennast esikohale. Ma hakkasin ütlema „ei“. See on minu jaoks väga oluline muutus. Varasemalt oli mul väga raske end süüdi tundmata inimestele „ei“ öelda. Nüüd on nii, et kui tunnen, et pean puhkama, siis puhkan ja vajadusel lülitan telefoni välja. 

Hakkasin end väärtustama ka kui naist. Ma olen hästi loomulik inimene ja mulle ei ole end kunagi meeldinud väga ehtida. Teraapia perioodil käis aga minus mingisugune klõps läbi, sest olen hakanud enda välimusele oluliselt rohkem rõhku panema. Pärast esimest teraapiaseanssi värvisin ära oma juuksed. Ma ei olnud seda juba mõnda aega teinud. 

Tänu biofeedback teraapiale olen astunud samme, mida ei oleks varem söandanud. Olen enesekindlam ja eneseteadlikum ning võtan sirge seljaga vastu otsuseid, et oma elu õnnelikumaks muuta. Soovitan teraapiat kõigile, kes tunnevad, et vajavad ellu muutust, aga ei tea, kuidas sellega algust teha.

Janne originaal1

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.