14 aastat kestnud söömishäired taandusid pärast teraapiat

Marta (27)

Mul kujunesid 13-aastaselt söömishäired, kuna kogesin lapsepõlves tugevat väärkohtlemist. Vägivald nii kodus kui koolis tekitas minus tunde, et pean muutma end täiuslikuks, et teistele meeldida. Minu kinnisideeks sai võimalikult kõhn olemine. Hakkasin end näljutama. Kui ma ühel hetkel siiski otsustasin sööma hakata, tõusis kaal väga kiiresti ning see viis omakorda oksendamiseni. Sellest ajast saati olen võidelnud buliimiaga. 

Mul on söömishäired, aga lisaks on mul diagnoositud veel bipolaarne häire ning ma olen häirest tulenevalt ka paaril korral haiglas ravil olnud. Mul vahelduvad maanilised ja depressiivsed hood. Maanias olles olen tohutult energiline ja käitun mõtlematult ning sellele järgneb tavaliselt sügav depressiivne periood. 

Pilt on illustratiivne. Pildi autor wayhomestudio, Freepik.

Vahetult enne biofeedback teraapiasse jõudmist olin depressiivses faasis, suutsin vaevu voodist tõusta ning täies võimsuses oli ka söömishäire. Olin teraapiasse jõudmise hetkeks juba paar kuud oksendanud 3-5 korda päevas.

Tundsin, et olen oma sõltuvuse ori. Ainus, mida ma tegin oli toidu hankimine ja oksendamine. Kuigi oksendamine võttis justkui ühe mure ära, paksuks ma ei läinud, see siiski õnnelikuks mind ei teinud. Võisin vahel päevas üle 100 euro väärtuses toitu ära süüa ja õhtul ikka nälga tunda. 

Pilt on illustratiivne. Pildi autor wayhomestudio, Freepik.

Tundsin, et see ei ole mingi elu, mida ma seni elanud olin. Otsustasin enda elu üle kontrolli tagasi võtta. Mõtlesin, et tahan ka lõpuks õnnelik olla!

Hakkasin kuulama harivaid podcast’e ja püüdsin saada teadlikumaks sellest, kuidas mu aju töötab. Otsisin võimalusi enda tervise toetamiseks, proovisin nõelravi, massaaži, mediteerimist ja teisi ravimeetodeid. Üks minu tuttav oli saanud biofeedback teraapiast abi ja otsustasin ka ise seda katsetada. 

Minus toimus suur muutus kohe pärast esimest seanssi! Mäletan õhtut pärast biofeedback teraapiat väga hästi, sest läksin koju ja tantsisin üle pika aja! Tantsimine on minu kirg, aga ma ei olnud väga pikalt tantsinud ega üldse muusikat kuulanud. Ma ei oksendanud sel päeval ega oksendanud mitmeid kuid pärast teraapiat kordagi. 

Olin justkui täiesti teine inimene! Ka varasemalt olen suutnud olla periooditi oksendamata, aga seni ei ole see nii pikalt püsima jäänud. Kuigi endiselt on keerukamaid päevi ja tagasilangusi, ei ole need nii sügavad kui varem.

Depressiivsus ja söömishäired on taandunud, kadunud on ka sotsiaalne ärevus. Kui varem pabistasin meeletult, mida teistega rääkida, siis nüüd ei ole jutustamisel piire. Ka teised inimesed minu ümber on märganud, et olen muutunud ning ütlevad, et olen hästi positiivne. Ma tunnen ennast üle pikkade aastate jälle enesekindlalt! 

Mu ajule oleks justkui suurpuhastus tehtud! Varasemad mõtted on eest ära võetud ja uued head mõtted saavad nüüd asemele tulla. Tänu biofeedback teraapiale on mul olnud minu senise elu kõige ilusam suvi ja ma olen tulevikule mõeldes põnevil. Soovitan biofeedback teraapiat kõikidele, keda kohtan. See lihtsalt töötab!

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.