1.

Biofeedback teraapiaseansi ajaks suunatakse klient mugavalt tugitooli istuma. Arvutiga ühendamiseks kinnitatakse seadme andurid ümber tema pea, randmete ja pahkluude. Teraapia ajal seadme kasutamine on analoogne pulsikella kasutamisele.

Väikelapse puhul kinnitatakse andurid ümber pea või kõhu.

Lemmikloom istub või lamab peremehe kõrval. Seejärel pannakse lemmiklooma selja peale või alla kerge anduritega tekk/alus.

Tavapäraselt kestab üks seanss 60 minutit / 1 tund, kuid erandjuhtudel kliendi ja terapeudi omavahelisel kokkuleppel 60-120 minutit ning kuni 2-aastaste laste puhul 30 minutit.

2.

Biofeedback teraapias ei ole terapeudil vajadust küsida küsimusi ega kaardistada minevikus juhtunut.

Samuti pole oluline, kas klient teadvustab stressi ja pingetega seotud blokeeringu(te) põhjuseid või mitte.

Seega on Biofeedback teraapia toetav terapeutiline sekkumine, kus vastupidiselt enamikele teraapiavormidele räägib terapeut kliendist, mitte klient iseendast. 

Antud teraapias on võimalik ühtegi küsimust esitamata leida üles inimese sundmõtted, kinnisideed ning negatiivsed mõtte- ja käitumismustrid. Eesmärk on taastada tasakaal ning kõrvaldada blokeeringud.

3.

Seansi ajal räägib terapeut kliendist positiivses vormis ning klient tunneb end turvaliselt. 

Laste jaoks on kohapeal ka raamatud, joonistusvahendid ja mänguasjad ning laps saab soovi korral teraapia ajal mängida. Samuti võib kaasa võtta last huvitava mänguasja või mängu.

4.

Terapeut annab teraapia ajal igale kliendile personaalseid positiivseid soovitusi elukvaliteedi parandamiseks.

 

Pärast seanssi tunneb enamik inimesi end lõdvestunult ja lõõgastunult.

Me oleme Biofeedback teraapia teerajajad Eestis.