Ülle Toomeoja

Suhtluskeel: eesti keel, inglise keel
Piirkond: Tallinn

Ylle_Toomeoja_uus-1-lipuga

Olen terve elu olnud pühendunud, sihikindel ning uuendustele avatud inimene. Minu värvikad elukogemused on mind viinud inimeste aitamiseni. Eks see nii olegi, et kõige parem õpetaja on kogemus. Läbi enda väljakutsete lahendamise on võimalik ka teisi inimesi sellel teekonnal toetada. Kuidas ma jõudsin Biofeedback teraapiani?

Alustasin juba 1987. aastal ettevõtlusega. Ehitasin nullist üles mitu firmat, olin täielikult pühendunud ja seetõttu ka ületöötanud. Mäletan, et 2000. aasta jaanuariks olin kokkuvarisemise äärel. Mul oli emotsionaalse/vaimse kurnatuse (läbipõlemissündroom) seisund, millest arenes välja ärevushäire. Tekkisid ka paanikahood, sh lämbumistunne, ebareaalsustunne ja hirm kaotada kontroll ning hulluks minna. Käisin kiirabis, kuid asjatult. See viis mind masenduseni ja ma kaotasin elurõõmu ning tahte midagi teha. Võtsin antidepressante paar päeva, kuid ärevus ja lämbumistunne läksid hullemaks. 

Otsustasin sel hetkel oma elu täielikult muuta. Istusin maha ja tegin oma elust kokkuvõtte. Sain aru, et endale/teistele tõestamine, et olen parem, targem ja rikkam, on mõttetu elu raiskamine. Kui ei ole rõõmu ega elu nautimist, siis on vaja lahti lasta asjadest, mis ei toeta ja teha muudatusi.

Võtsin vastu otsuse jätta maha oma firma, sissetuleku ja kindlustunde ning läksin sõbrannaga Ameerikasse. Mäletan nii hästi, et 2000. aasta 23. aprillil (ülestõusmispühal) tõusime lennukiga õhku, et asutada tolleaegse firma filiaal Ameerikas. Taastusin ärevushäire ja paanikahoogudega kaasnenud sümptomitest ligikaudu pool aastat. Pärast seda hakkasin tegutsema.

Oma sealsest tööst tulenevalt kohtasin palju huvitavaid inimesi. Peagi hakati mulle soovitama külastada L.I.F.E. seadmega tegelevat firmat. Mul oli vaja kolme inimese soovitust, et lõpuks mõista, et see on koht, kuhu kindlasti pean minema. Kolm oli minu jaoks märk. Läksin otse omaniku vastuvõtule.

Olin alguses antud biotagasiside seadme osas skeptiline. Selle asemel, et seadet suusõnaliselt tutvustada, ühendas L.I.F.E. seadme looja mind sellega koheselt. Seejärel hakkas ta, nagu selgeltnägija, rääkima minu negatiivsetest mõttevormidest. Info pidas väga täpselt paika ja suurest imestusest seadme toimimisest tekkis minus huvi antud teraapialiiki edasi uurida. 

Selgus, et L.I.F.E. seadme looja oli praktiseerinud homöopaatiat enam kui 30 aastat. Ühel hetkel mõistis ta, et paljude krooniliste terviseprobleemide juurpõhjusteks on negatiivsed mõttevormid ja homöopaatia neid probleeme lahendada ei suutnud.

L.I.F.E. seadme looja julgustamisel ja toel ostsin endale seadme 2003. aastal. Ostuga sain kaasa sertifikaadi “Certified Biofeedback Technician”, kuid see oli lihtsalt paber seina peal, kuna kogemusi mul ei olnud. Asusin iseseisvalt ning masina looja juhendamisel õppima seadmes olevaid võimalusi, mis olid eelkõige seotud just negatiivsete mõttevormidega. Seadme looja jagas minuga oma kogemusi ning teadmisi, milliste stressinäitajate tasakaalustamine annab kiiremaid ja efektiivsemaid tulemusi.

Õppeprotsess oli nii põnev, et unustasin aja. Tegin endale teraapiat ja õppisin end tundma. Ligikaudu kolm-neli kuud tegelesin enda negatiivsete mõttevormide leidmise ja tasakaalustamisega. Näiteks pea 20 aastat ei saanud ma oma emaga rääkida, kuna iga väike asi tekitas minus ärrituvust ja viha. Pärast endale tehtud Biofeedback teraapiat sain emaga normaalselt telefoni teel vestelda. Mul ei tekkinud enam viha ega ärritust. Olime taastanud meievahelised suhted.

2006. aastal asusin õppima Quantum Biofeedback’i Kanada Rahvusvahelises Holistiliste Uuringute Kolledžis, kus ainukese biotagasiside seadmena kasutati L.I.F.E. seadet. Diplomi saamiseks tuli läbida praktika, mis tähendas 500 klienti, 1750 tundi ja 25 kliendi juhtumianalüüsi ning edulugu. Viis aastat hiljem, 2011.aastal, sain kätte diplomi ning mind registreeriti Kanada Tervishoiuorganisatsioonis (The Canadian Examining Board of Health Care PractitionersBiofeedback terapeudina (kutsekvalifikatsioon R.B.T. 9-1004).

Õpingute jooksul sain rohkem aru Biofeedback teraapia olemusest, kuid negatiivsete mõttevormide leidmist ja tasakaalustamist L.I.F.E. seadme abil seal koolis ei õpetatud. Kuid kuna mind huvitasid just negatiivsed mõttevormid, siis alustasin antud biotagasiside seadet kasutades iseseisvalt uue Biofeedback suuna loomise ja arendamisega. Võtsin fookusesse just negatiivsed mõtte- ja käitumismustrid, piiravad uskumused ning emotsioonid. Seadme looja oli selles protsessis mulle toeks ning kinnitas minu valikuid. Eesmärgiks oli leida kiiresti üles klientide stressinäitajad ja need vabastada, andes kliendile efektiivseid tulemusi. Tänaseks on sellest välja kasvanud MER Biofeedback® teraapia, millele olen registreerinud kaubamärgi.

Peale kolledži lõpetamist hakkasin tööle kahes holistilises teraapiakeskuses. Spetsialiseerusin sellistele teemadele nagu nt ärevus- ja paanikahäired, depressioon, kurbus, melanhoolsus, lein, traumadest/vaimsetest ja füüsilisest vägivallast tekkinud stress, posttraumaatilised stressihäired, hirmud/foobiad, lahkuminekud/leinad ning ettevõtluse ja tippjuhtimisega tegelevad kliendid. 

2011. aasta novembris tulin Eestisse sugulastele külla. Otsustasin Holistika Instituudis tutvustada biofeedback teraapiat ja teha mõned tasuta teraapiaseansid. Ameerikas tagasi olles võtsin nendega ühendust ja nad soovisid, et tuleksin Eestisse oma teraapiat tegema. Kõhklesin, kuid lõpuks otsustasin hakata Eestis teraapiad läbi viima kord kvartalis. Tänu Holistika Instituudile hakkasingi Eestis kliente vastu võtma.

2018. aastal sain lõpuks aru, et minu juured on Eestis. Müüsin maha oma Ameerikas soetatud kodu, jätsin maha oma mehe, asjad, uue auto ja hea sissetuleku. Otsustasin ennast pühendada biofeedback teraapiavormi arendamisele ja inimeste aitamisele Eestis.

Alates 2003. aastast olen pühendunud MER Biofeedback® teraapia praktiseerimisele.

Olen antud teraapiat teinud üle 17 000 kliendile.

Olen aru saanud, et mõttevormide ja nende seoste mõistmine tuleb ainult praktikaga. Nüüdseks olen valmis jagama oma töökogemusi ja välja õpetama uusi terapeute Lifekeskuse jaoks, et MER Biofeedback® teraapia oleks kättesaadav kõigile soovijatele. Lifekeskuse eesmärk on tulevikus laiendada oma tegevusvaldkonda ja koolitada terapeute ka väljaspool Eestit.

Tean oma kogemusest, et MER Biofeedback® teraapia on tõhus meetod isiklikuks arenguks ja enesemõistmise parandamiseks. Teraapiaseansside läbimine aitab meil paremini mõista ja juhtida oma emotsioone, luua terveid suhteid ning avastada ja realiseerida oma tõelist potentsiaali. 

MER Biofeedback® teraapia on investeering iseendasse ja oma tulevikku, aidates saavutada suuremat vaimset heaolu.