Ülle Toomeoja

Suhtluskeel: eesti keel, inglise keel
Piirkond: Tallinn

Ylle_Toomeoja_uus-1-lipuga

Olen terve elu olnud pühendunud, sihikindel ning uuendustele avatud inimene. Minu värvikad elukogemused on mind viinud inimeste tervendamise ja aitamiseni. Eks see nii olegi, et kõige parem õpetaja on kogemus. Läbi enda väljakutsete lahendamise on võimalik ka teisi inimesi sellel teekonnal toetada. Järgnevalt saad lugeda minu teed Biofeedback teraapiani.

Alustasin juba 1987. aastal ettevõtlusega. Ehitasin nullist üles mitu firmat, olin täielikult pühendunud ja seetõttu ka ületöötanud. Mäletan, et 2000. aasta jaanuariks olin kokkuvarisemise äärel. Mul oli emotsionaalse/vaimse kurnatuse (läbipõlemissündroom) seisund, millest arenes välja ärevushäire. Tekkisid ka paanikahood, sh lämbumistunne, ebareaalsustunne ja hirm kaotada kontroll ning hulluks minna. Käisin kiirabis, kuid asjatult. See viis mind masenduseni ja ma kaotasin elurõõmu ning tahte midagi teha. Võtsin antidepressante paar päeva, kuid ärevus ja lämbumistunne läksid hullemaks. 

Otsustasin sel hetkel oma elu täielikult muuta. Istusin maha ja tegin oma elust kokkuvõtte. Sain aru, et endale/teistele tõestamine, et olen parem, targem ja rikkam, on mõttetu elu raiskamine. Kui ei ole rõõmu ega elu nautimist, siis on vaja lahti lasta asjadest, mis ei toeta ja teha muudatusi.

Võtsin vastu otsuse jätta maha oma firma, sissetuleku ja kindlustunde ning läksin sõbrannaga Ameerikasse. Mäletan nii hästi, et 2000. aasta 20. aprillil (ülestõusmispühal) tõusime lennukiga õhku, et asutada tolleaegse firma filiaal Ameerikas. Taastusin ärevushäire ja paanikahoogudega kaasnenud sümptomitest ligikaudu pool aastat. Pärast seda hakkasin tegutsema.

Töö viis mind turule oma tooteid müüma, kus kohtasin palju huvitavaid inimesi. Kuna olen terve elu tegelenud tervist toetavate toodetega, hakkasin Ameerikas üks hetk andma ka tasulisi konsultatsioone inimeste tervise parendamiseks. 

Peagi hakati mulle soovitama külastada ühte L.I.F.E. seadmetega tegelevat firmat. Kuna mul oli palju tegemist, oli mul vaja kolme inimese soovitust, et lõpuks aru saada, et see on koht, kuhu kindlasti pean minema. Kolm oli minu jaoks märk. Läksin otse omaniku vastuvõtule.

Olin alguses selle imemasina osas skeptiline. Selle asemel, et seadet suusõnaliselt tutvustada, ühendas L.I.F.E. seadme looja mind sellega koheselt. Seejärel hakkas ta, nagu selgeltnägija, rääkima minu negatiivsetest mõttevormidest. Info pidas väga täpselt paika ja suurest imestusest masina toimimisest tekkis minus huvi edasi uurida. 

L.I.F.E. seadme looja oli praktiseerinud homöopaatiat enam kui 30 aastat. Ühel hetkel mõistis ta, et paljude krooniliste terviseprobleemide juurpõhjusteks on negatiivsed mõttevormid ja homöopaatia neid probleeme lahendada ei suuda. 

Otsustasin seadme endale soetada 2003. aastal. Ostuga sain kaasa sertifikaadi “Certified Biofeedback Technician”, kuid see oli lihtsalt paber seina peal, kuna kogemusi mul ei olnud. Asusin iseseisvalt ning masina looja juhendamisel õppima seadmes olevaid võimalusi, mis olid seotud just negatiivsete mõttevormidega. 

Õppeprotsess oli nii põnev, et unustasin aja. Tegin endale teraapiat ja õppisin end tundma. Ligikaudu kuu aega tegelesin enda negatiivsete mõttevormide tasakaalustamisega. Näiteks pea 20 aastat ei saanud ma oma emaga rääkida, kuna iga väike asi tekitas minus ärrituvust ja viha. Pärast endale tehtud Biofeedback teraapiat sain emaga normaalselt telefoni teel vestelda. Mul ei tekkinud enam viha ega ärritust. Olime taastanud meievahelised suhted.

2006. aastal asusin õppima Quantum Biofeedback’i Kanada Rahvusvahelises Holistiliste Uuringute Kolledžis. Seal sain rohkem aru Biofeedback teraapia olemusest, kuid negatiivseid mõttevorme seal koolis ei õpetatud. 

Diplomi saamiseks tuli läbida praktika. See tähendas 500 klienti, 1750 tundi ja 25 kliendi juhtumianalüüsi ning edulugu. Viis aastat hiljem, 2011. aastal, sain kätte diplomi ning mind registreeriti Kanada Tervishoiuorganisatsioonis (The Canadian Examining Board of Health Care PractitionersBiofeedback terapeudina (kutsekvalifikatsioon R.B.T. 9-1004).

Hakkasin ka tööle holistilistes teraapiakeskustes. Spetsialiseerusin sellistele teemadele nagu nt ärevus- ja paanikahäired, depressioonid (kurbus, melanhoolsus, apaatsus), traumadest/vaimsetest ja füüsilisest vägivallast tekkinud stress, posttraumaatilised stressihäired, hirmud/foobiad, lahkuminekud/leinad ning äridega tegelevad kliendid. 

2011. aasta novembris tulin Eestisse sugulastele külla. Otsustasin L.I.F.E. seadet Holistika Instituudis tutvustada ja teha mõned tasuta teraapiaseansid. Ameerikas tagasi olles võtsin nendega ühendust ja nad soovisid, et tuleksin Eestisse oma teraapiat tegema. Kõhklesin, kuid lõpuks otsustasin hakata Eestis teraapiad läbi viima kord kvartalis. Tänu Holistika Instituudile hakkasingi Eestis kliente vastu võtma.

2018. aastal sain lõpuks aru, et minu juured on Eestis. Müüsin maha oma kodu, jätsin maha oma mehe, asjad, uue auto ja hea sissetuleku. Otsustasin ennast pühendada biofeedback teraapiavormi arendamisele ja inimeste aitamisele Eestis.

Alates 2003. aastast olen pühendunud Biofeedback teraapia praktiseerimisele.

Olen Biofeedback teraapiat teinud üle 17 000 kliendile.

Olen aru saanud, et mõttevormide ja nende seoste mõistmine tuleb ainult praktikaga. Nüüdseks olen valmis jagama oma töökogemusi ja välja õpetama uusi terapeute Lifekeskuse jaoks.