Läbipõlemine – see on minevik. Ma võtsin oma elu tagasi!

Grete (32)

Olen viimase nelja aasta jooksul täitnud kaks suurt unistust – ostsin üksinda omale maja ja lõin ettevõtte. Olin täitnud oma eesmärgid, aga oodatud õnnetunde asemel saabus hoopis must masendus. Maja vajas renoveerimist, oma ettevõttega toimetamisele lisaks töötasin igapäevaselt ka kontoris. Kõige selle tulemusena tundsin, et mind on tabanud läbipõlemine.

Majaga seonduvad tööd ja kohustused tekitasid pingeid. Lisaks kogunes teisi töid ja tegemisi ning lugemata kirju nii palju, et ma ei suutnud enam millestki rõõmu tunda. Oma ettevõtte äriline areng jäi seisma, kontoritöös istusin oma tunnid lihtsalt täis. Tegin ära hädavajaliku, aga ei midagi enamat. Ma ei tahtnud mitte kuskil käia ega kedagi näha. Varem armastasin ma väga reisida, nüüd ei tundnud ma selleks mitte mingisugust tungi.

 Fotod: erakogu

Ma magasin igal vabal hetkel. See oli väga häiriv, sest kohati oli mul ühes päevas justkui kolm päeva.

Ärkasin laupäeva hommikul, jõin kohvi ja siis jäin uuesti paariks tunniks magama. Ärkasin uuesti üles, tegutsesin pisut ja siis tegin veel ühe uinaku. Nädala sees pidin ka alati pärast tööpäeva lõppu uinaku tegema, mis jällegi tähendas, et ma ei saanud õhtul normaalsel ajal uinuda.

Teadsin, et midagi on valesti ja ma pean end kuidagi aitama. Internetiavarustes teraapiate kohta otsides leidsin tee biofeedback teraapia juurde.

Sellest midagi teadmata, broneerisin aja. Enne esimest seanssi olin magamata, närviline, emotsionaalne ja iseendas pettunud. Tundsin, et olen viimase vindi peal ja et kohe käib pauk! Praegu tean, et leidsin abi just õigel hetkel.

Esimene teraapiaseanss oli minu jaoks suurepärane kogemus. Terapeut oli soe, armas ja helge. Ma ei tundnud end hetkekski ebamugavalt.

grete läbipõlemise lugu

Esimeste minutitega vabanesid ka kõik minusse kogunenud pinged ja puhkesin nutma. Terapeut luges minu puhul välja kolm väga valusat, kuid samas tõele vastavat punkti. Neid kuuldes miski justkui kriipis hinge, need olid tundmused, mida ma ei olnud ise suutnud enda jaoks varem sõnadesse panna.

Terapeut hoiatas, et pärast teraapiat võivad erinevad emotsioonid väga intensiivselt esile tulla ning võib esineda ka apaatsust. Täpselt nii oligi. Kui esimesel nädalal oli mul tuju väga hea, siis pärast seda olin kaks päeva täielikus augus ega suutnud diivanilt tõusta. Lasin need emotsioonid endast läbi. 

Pärast seda hakkas kõik jälle ülesmäge minema – mõte hakkas paremini tööle, tuju tõusis ja energiat jagus üle pika aja jälle terveks päevaks. Ma ei teinud enam uinakuid! Tundsin, et olin oma elu tagasi saanud!

Olen nüüdseks teraapias käinud mitmeid kordi. Mõne kuuga olen saanud elurõõmu täielikult tagasi ja läbipõlemine on minevik. Jälgin igapäevaselt teadlikult oma emotsioone ja mõtteid, et see uuesti ei korduks. Mul ei ole enam rusuvaid sundmõtteid, mu pea on selge ja siht on ees. Ma ei muretse enam nii palju ja olen taas suhtlemisaldis. 

Hakkasin jälle trenni tegema ja ostsin ära ka lennupiletid. Olen nii õnnelik, et mul on jälle tahet, et reisida! Olen hakanud ka jälle maja kallal nokitsema ning samal ajal arendan edasi oma ettevõtet. Olen teraapia käigus muutunud spontaansemaks ja julgemaks. Tunnen, et tahan olla rohkem oma lähedastega koos.

Mis peamine – ma tunnen ennast jälle ära! Leidsin uuesti üles oma sisemise lapse ja naeru. Sellele mõeldes tuleb mul lausa pisar silma…. Ma olen nii tänulik nende muutuste eest! Biofeedback teraapia on ainus teraapia, mida julgen oma tuttavatele soovitada. Üks sõbranna on juba minu soovitusel biofeedback teraapias käinud ja ka abi saanud! 

Grete sisemine laps

Pere, sõprade ja tööandjaga saan teraapiast ning selle mõjust tabuvabalt rääkida, ka nemad näevad, et positiivne muutus on toimunud – särts minus on tagasi!

Me oleme biofeedback teraapia teerajajad Eestis.