Klientide Tagasiside

Laste hirmud ja foobiad

Klientide huvides ei kasutata nende päris nimesid, vaid need on asendatud juhuslike eesnimedega. Teemadeks laste hirmud ja foobiad.

Esinemishirm ja ärevus

11-aastase lapse ema Marjanne

Minu tütrel on hea õppeedukus ja mitmed hobid. Ta on rõõmsameelne ja tal on palju sõpru. Tema suur probleem oli esinemishirm. Iga kord kui ta pidi esinema, läks tal klassi ees seistes jutt meelest. 

Ta kartis esineda või olla tähelepanu keskpunktis. See halvas tema mõtted ja varem selgeks õpitud kava ununes. Otsisime abi ja jõudsime läbi tuttavate Biofeedback teraapiasse. Nädal aega peale seanssi pidi ta jälle minema klassi ette. Ta kirjeldas mulle, et ta oli rahulik ja sõnad tulid iseenesest ning kogu tema jutt oli selge ja arusaadav. Õpetaja oli üllatunud ja kiitis teda. Nüüd on viimasest seansist möödas kuid ja kuni tänaseni (viie kuu jooksul) saab ta vabalt klassi ees esineda. Suured tänud!

Paaniline hirm vannitamisel ja pea pesemisel (ablutofoobia)

5-aastase lapse ema Eve

Olen 5-aastase poja ema ja ma ei saanud oma poega pesta. Iga kord, kui teda vannis pesin, röökis ta vahetpidamata. Eriti vastumeelne oli talle pea pesemine. Olin proovinud kõikvõimalikke asju (mh mängimine) ja olin aru saanud, et teda ei ole võimalik selles tegevuse puhul rahustada. Lapsest on kahju, kuid pesta on teda ju vaja. See probleem tekkis ligikaudu kolmeaastaselt … 

Paanililine koerahirm

6-aastase lapse ema Ireene

Kui laps nägi koera, tekkis temas märkimisväärne ärevus ning paanika. Ei saanud isegi mööda jalutada, kui koer oli lähedal. Me ei saanud minna ühegi sugulase juurde, kellel oli koer. Ta ei tulnud ja kõik. 

Vägisi me teda sundima ei hakanud, jäi vanemate õdede ja vendadega koju. Peale teraapiat tal ei tekkinud enam ärevust ega paanikat, kui koerast mööda jalutasime. Juba see oli suur edusamm! Samuti ta oli nõus sugulaste juurde tulema ja koer sai isegi lahti olla ja teda nuusutada. Me olime ületanud koerahirmu! Soovitan väga ka teistele lastele, kellel on mingid hirmud ja/või foobiad.

Paaniline hirm tuletõrje häirekella nägemise ees (häirekella foobia)

4-aastase lapse ema Moonika

Minu 4-aastasel lapsel tekkis lasteaias tuletõrje häirekella korduval käima minekul (mingi rikke tõttu) paaniline hirm. Alguses sai lasteaia õpetaja lapse maha rahustatud, kuid hiljem mitte. See olukord läks veelgi hullemaks. Tal oli paaniline hirm lihsalt juba tuletõrje häirekella nägemisest. Ta ei olnud nõus nukuteatrisse minema …