BIOFEEDBACK TERAPEUDID

Ivar Leiten

ESTENG

Olen sündinud 1983. aastal ning tegutsenud kogu täiskasvanuea ettevõtlusmaailmas. Mind on paelunud paljud eri valdkonnad ning olen mitmeid põnevaid tooteid Eesti turule toonud. Mulle on alati olnud oluline see, et teenused ja tooted oleksid inimese tervisele võimalikult kasulikud ja ohutud ning kvaliteetsed. Kõige enam on mind huvitanud müügivaldkond ja just sellest aspektist, et mis on kliendile oluline ning kuidas saab talle aina rohkem väärtust ning kasu tuua. 

Umbes kuus aastat tagasi tuli mu ellu terviseteema läbi toidulisandite, mida maale tooma hakkasin. Tegelesin pikka aega intensiivse spordiga ning mingi hetk oli tööstress mõjunud mu kaalunumbrile väga suuresti. Tänu toidulisandite müümisele hakkas mind sügavuti huvitama see, kuidas inimese keha töötab. Katsetasin enda peal palju ning sain ka kaalumure kontrolli alla. Üks hetk taipasin, et minu silma paneb kõige rohkem särama mu firma klientide tagasiside – kui olen oma tegemistega kellegi elu paremaks muuta aidanud. 

Biofeedback teraapia ning Ülle Toomeoja tulid mu ellu, kui läksin 2015.  aastal kaaslasest lahku ning samal ajal tekkisid äris pinged. Suhte lõppemisest tulenev traumatiseeritus ja kurbus ning tööl olev pidev stress kulmineerusid ärevushäire ja paanikahoogudega. Lahkuminek tegi mind sisuliselt pooleteiseks nädalaks töövõimetuks, kuid õnneks jõudsin sõbra soovitusel Ülle vastuvõtule. Pärast esimest seanssi tundsin, et kõik mu probleemid on justkui peast pühitud. Sellest, et Biofeedback teraapia tookord niimoodi mõjus, sain ma aru alles kaks aastat hiljem, kui suhete teemadega teraapiasse tagasi läksin. Pärast teraapiat astusin uksest jälle välja nägu naerul. Siis sain aru, kui efektiivne on Biofeedback teraapia. Olin nii vaimustuses, et hakkasin seda sõpradele soovitama. 

Mingi hetk, kui mu firmas olid müügid langenud, otsustasin taas Ülle juurde minna, seekord ärilistel põhjustel. Paar kuud hiljem läksin uuesti. Mõlemal korral tegelesime seansi ajal minu isiklike probleemidega ning see mõjus väga efektiivselt mu firma käekäigule. Mõistsin, et inimese isiklikud väljakutsed mõjutavad firmat, kus ta töötab, väga tugevalt. 

Kuna olin suure vaimustusega Ülle juures korduvalt käinud ning ka mitmeid sõpru seansile saatnud, pakkus ta, et võiksin samuti Biofeedback terapeudiks õppida. Suhteliselt kiiresti hakkasin end nägema spetsialiseerumas just äri, spordi, suhete, ärevushäirete, paanikahoogude ning sünnitusjärgsete muutuste valdkonnas, kuna olen nendega kõige intensiivsemalt oma elus tegelenud. Mu elukaaslane elas väga tugevalt üle sünnitusjärgset depressiooni, mis tõi väga palju muutusi ja segadust tema ellu ning ka meievahelisse suhtesse. Sain aru, mida paljud naised oma elus läbi võivad elada ja kuidas olla oma naise jaoks toeks ning kuidas on Biofeedback suuresti abiks mõlemale lapsevanemale.

Tunnen end selliseid seansse läbi viies väga kindlalt:

  • Äri – piiravad uskumused ja minevikumustrid mõjutavad nii töötajat kui ka firma juhti ning sellest on mõjutatud ka ettevõtte käekäik.
  • Sport – korduvad negatiivsed kogemused mõjutavad sooritusi ning usku enda võimetesse.
  • Suhted – minevikukogemused ja lapsepõlvemustrid võivad takistada toimiva ja armastava suhte loomist.
  • Sünnitusjärgsed muutused paari elus – pärast lapse sündimist muutuvad naise ja mehe elu kardinaalselt ning tihtipeale võib see viia suhte lagunemiseni ning suurema segaduseni elus, mida on võimalik ära hoida või lahendada.
  • Ärevushäired
  • Paanikahood

     

Minu kogemuses on terapeut ja tema taust väga olulised kogu seansi juures. Ta peab teadma oma tugevusi ja keskenduma just nendele, et pakkuda kliendi jaoks efektiivseimat tulemust. Enne tööle asumist tegin endale (ja teen ka praegu) tihti seansse. Pidev teraapia on toetanud minu arengut nii inimese, terapeudi, elukaaslase, isa, kui ka firma juhina. 

Minu missioon on Biofeedback teraapiavormi levitada ja edendada Eestis läbi väga kvaliteetse teenuse ja aidata neid inimesi, kes on olnud sarnases olukorras elus nagu mina. Biofeedback on minu kogemuses üks kiiremaid ja tõhusamaid teraapiavorme. Tihtipeale piisab 2-3 seansist. Pinged, piiravad uskumused, stress, tujukõikumised – see on see, kus Biofeedback ja teadlik terapeut tulevad kliendile appi. Kui klient lahkub minu seansilt rõõmsamalt ja teadlikumalt, kui ta tuli, olen oma tööd hästi teinud!