BIOFEEDBACK TERAPEUDID

Olga Semenova

RU

Olen õppinud meditsiiniülikoolis üldarstiks. Tee meditsiinini pole elus kaugeltki lihtne valik. Selleks on vaja teadlikkust, aktsepteerimist ja vastutuse võtmist. Antud eriala on otseselt seotud inimeste elu ja saatusega. See on läbipõimunud tähelepanu, hoolivuse ja austusega – eeldades abi saamiseks pöördunud inimese mõistmist.

Mind on alati huvitanud mitte ainult inimese füsioloogiline, vaid ka vaimne seisund. Sellega seoses olen lisaks meditsiinile õppinud ka filosoofiat, bioenergeetikat ja holistilist teraapiat. Eesmärgiks terviklikumalt inimese mentaalse tervise ja elukvaliteedi parendamise toetamine.

Psühhiaatriakliinikus töötades õppisin tundma Biofeedback teraapia meetodit, mis võimaldab sügavalt avada inimest alateadvuse tasandil, vabastades negatiivseid mõtteid ja tundeid ning piiravaid uskumusi. Usun, et Biofeedback teraapia toob esile inimese tundmatud ja varjatud küljed, millega traditsiooniline lähenemine inimesele alati toime ei tule.

Enne koolitusega alustamist kogesin ka ise Biofeedback teraapiat. Kuna eluolud olid sel perioodil kujunenud nii, et viimased kuud olid möödunud kroonilises stressis, siis oli võimalus seda meetodit omal nahal kogeda igati teretulnud. Iga seansiga tekkis ja tugevnes tunne, et justkui tiivad on selja taha kasvanud. Sain lahti pidevast ärevusest, foobiast ja hirmust tuleviku ees, mis segasid mu elu. Mu sõbrad ja kolleegid hakkasid minuga peagi jagama, et olen palju muutunud – muutusin rahulikuks ja naeratavaks. Lõpetasin kiirustamise ja muretsemise. Nüüd tahan inimestele, kes veedavad aastaid erinevates teraapiates käies, öelda, et on olemas tõhusam viis oma elukvaliteedi parandamiseks. Biofeedback teraapiat saab kombineerida mistahes ravimeetodi, ravimite või terapeutilise lähenemisega.

Õppisin Biofeedback teraapiat Ülle Toomeoja juhendamisel ning liitusin suurima hea meelega senise terapeutide meeskonnaga. Minu enda praktiline kogemus Biofeedback teraapiaga viis mind tervenemiseni ja elukvaliteedi paranemiseni ning soovin sellel teekonnal ka teisi inimesi aidata. Negatiivsed uskumused, eneses kahtlemine, krooniline stress, pinge – just siin tulevad kliendile appi Biofeedback teraapia ning selleks väljaõppe saanud terapeut. Biofeedback teraapia on minu kogemuse järgi üks kiiremaid ja tõhusamaid teraapia liike.

Biofeedback terapeudina soovin pakkuda oma klientidele positiivseid muutusi, et nende elu saaks võtta neile sobiva suuna, luues sisemist rahu, tasakaalu ja heaolutunnet.

Kui klient lahkub minu seansilt teadlikumalt ja ka rõõmsamalt kui sisse tuli, siis olen oma tööga hästi hakkama saanud!